POZNAJ ROLĘ PROTEIN ( białka) PODCZAS ODCHUDZANIA

Ostatnio dużo mówi się o roli  białka czyli protein w naszej codziennej diecie, często pytacie jakie białko i ile białka należy spożywać podczas skutecznego odchudzania żeby nie doprowadzić do efektu Jo-Jo co często ma miejsce podczas stosowania popularnej ale dalekiej od zdrowej diety Dukana.  

Musisz wiedzieć, że każdego dnia nasz organizm potrzebuje protein do utrzymania dobrej kondycji i do odpowiedniego funkcjonowania. W rzeczywistości aminokwasy, z których są zbudowane proteiny stanowią podstawę każdej komórki w ludzkim organizmie. Komórki skóry, włosów i mięśni muszą otrzymywać proteiny do prawidłowego funkcjonowania i wzrostu.

 Nasze dzienne zapotrzebowanie na białko powinno wynosić miedzy 10% a 35% całkowitego spożycia kalorii w ciągu dnia, przy czym u osób odchudzających się powinno utrzymywać się w górnych granicach normy. W jednym posiłku nie powinno być więcej niż 35 gram białka z uwagi na obciążenie organizmu. Zwiększając ilość białka w posiłkach powinniśmy  zwiększyć picie wody.

ZAWARTOŚĆ BIAŁEK W PRODUKTACH

 • jaja  (13% białka)
 • mleko (od 1 – 3% białka )
 • przetwory mleczne, sery twarogowe (16 – 21% białka)
 • mięso czerwone (15 do 20% białka)
 • mięso drobiowe (18 do 25% białka)
 • ryby (16 do 19% białka)
 • rośliny strączkowe (21 do 25% białka)
 • produkty zbożowe (7 do 14% białka )

Białko jest tym składnikiem odżywczym, które bardzo szybko zapewnia uczucie nasycenia. Zwiększona ilość białka podczas odchudzania jest bardzo ważna ponieważ zapobiega utracie tkanki mięśniowej. Odchudzając mięśnie zmniejszasz swój metabolizm spoczynkowy (ilość kalorii spalanych przez nasz organizm w ciągu 24 godzin podczas odpoczynku). Białko podwyższa metabolizm spoczynkowy. Powoduje mniejsze wzrosty i spadki poziomu cukru we krwi a tym samym nie zostaje odkładana tkanka tłuszczowa.

Zresztą, przeprowadzono szereg badań nad rolą białka w procesie odchudzania. Ich wyniki jednoznacznie potwierdzają fakt, że odpowiednie spożycie białka znacznie przyśpiesza Odchudzanie, dlatego warto się im bliżej przyjrzeć.

Badania kliniczne potwierdzają fakty naukowe stojące za produktami Herbalife. Przeprowadzono trzy badania kliniczne nad Koktajlem Odżywczym F1, Odżywką Białkową F3  oraz wpływem białka w procesie odchudzania.

W badaniu brały dwie grupy osób – pierwsza grupa (A) odchudzała się koktajlem odżywczym przy zwiększonej podaży białka. Natomiast druga grupa (B) metodą konwencjonalną czyli posiłkami o zmniejszonej ilości kalorii.

Przeanalizujmy badania kliniczne prowadzone w Niemczech na uniwersytecie w Ulm

Czas trwania eksperymentu to 12 miesięcy, w tym:

 • Odchudzanie – 3 miesiące
 • Utrzymanie wagi – 9 miesięcy.

Udział wzięły dwie grupy osób z zaburzeniami metabolicznymi (zbiór objawów: otyłość brzuszna, nadciśnienie, stężenie glukozy we krwi, zwiększone ryzyko cukrzycy typu 2)

Przebieg eksperymentu:

 •  Grupa A: stosowała 2 x dziennie Koktajl Odżywczy F1 zamiast dwóch posiłków
 • Grupa B: stosowała dietę konwencjonalną o niskiej zawartości kalorycznej.

Ilość przyjmowanego białka:

 • Grupa A 2,2  g na kg beztłuszczowej masy ciała (nie licząc tkanki tłuszczowej)
 • Grupa B 0,8  g na kg masy ciała (ogólna waga)

Wyniki eksperymentu

 • Grupa A – spadek wagi ok. 12  kg (w tym 9 kg tkanki tłuszczowej)
 • Grupa B – spadek wagi ok.  7  kg  (w tym 4 kg tkanki tłuszczowej)

Wnioski:

Grupa A. Spożywanie wzbogaconych w białko pełnowartościowych zamienników posiłku (Koktajl Herbalife F1) prowadzi do bardziej efektywnej Kontroli Wagi niż dieta polegająca na kontrolowaniu spożytych kalorii. Dodatkowo 64% badanych z tej grupy wykazało mniejsze ryzyko zachorowań na choroby związane z nadwagą. Zaobserwowano spadek poziomu cholesterolu.

W naszym Centrum Promocji Wellness od 8 lat tysiące klientów skorzystało z wygodnych i skutecznych rozwiązań inteligentnego Odżywiania Herbalife więc jeżeli szukasz sposobu na skuteczne i trwałe Odchudzanie i chcesz zyskać więcej energii mieć lepsze trawienie i metabolizm to serdecznie zapraszam do skorzystania z naszych usług, o ich skuteczności świadczą przytoczone powyżej badania kliniczne

 

Pamiętaj, że chcąc osiągnąć doskonała sylwetkę musisz podczas diety zapobiec odchudzaniu z mięśni co niestety bardzo często się zdarza podczas stosowania diet niedoborowych lub innych cudownych diet w stylu „10 kg w 14 dni”.  A jest to pierwszy krok do efektu Jo-Jo  

Więc żeby zdrowo i trwale schudnąć warto sprawdzić w jakim stanie jest Twój organizm i jakie ma potrzeby żeby cieszyć się super figura i świetnym samopoczuciem.  Zapraszam na diagnozę online czyli BILANS WELLNESS

Podstawą sprawdzonej i skutecznej diety jest stosowanie uniwersalnej Formuły 1 Herbalife o wynikach takiego rozwiązania już pisałam powyżej

Koktajl Odżywczy F1 Herbalife zawiera 18 gram BIAŁKA, doskonałej jakości o wysokim poziomie wchłaniania, a także witaminy, minerały i zioła (40% ZDS – zalecanego dziennego spożycia). Pomaga utrzymać PRAWIDŁOWY poziom cukru we krwi i kontrolować apetyt, daje uczucie sytości. Pomaga zachować tkankę mięśniową, przy jednoczesnym zwiększeniu spalania tłuszczów. Pomaga przywrócić i utrzymać zapasy ENERGII w trakcie programu utraty wagi.

Co ważne, Koktajl Formuła 1 Herbalife daje Ci kontrolę nad kaloriami. Jedna porcja zrobiona na bazie 250 ml półtłustego mleka zawiera tylko 217 kalorie ale wartości odżywcze, które dzięki niemu dostarczasz do organizmu są porównywalne z posiłkiem o wartości kalorycznej ok. 1700 kalorii

Jeżeli Twój organizm ma większe zapotrzebowanie na białko należy włączyć do swojego programu Diety Odżywkę białkową F3 Herbalife  

Odżywka białkowa F3 Herbalife zawiera 75% białka sojowego i 25% białka serwatki. Soja jest najlepszym źródłem białka roślinnego ponieważ zawiera wszystkie aminokwasy i nie ma tłuszczów i cholesterolu. Serwatka jest pełnowartościowym  białkiem zawierającym wszystkie kluczowe aminokwasy.

Jeżeli doczytałaś artykuł do końca należy Ci się nagroda

Jeżeli skorzystasz z naszej oferty i rozpoczniesz z nami Odchudzanie zamawiającshapeworks_herbalife Program Shape Works Herbalife otrzymasz BILANS WELLNESS.

   

Incoming search terms:

 • proteiny na odchudzanie
 • proteiny a odchudzanie
 • co dają proteiny
 • jakie białko na odchudzanie
 • jakie proteiny na odchudzanie
 • białko na odchudzanie
 • czy proteiny odchudzaja
Be Sociable, Share!
Ten wpis został opublikowany w kategorii diety, Skuteczne Odchudzanie, suplementy diety, Wellness, Zdrowe Odżywianie i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na POZNAJ ROLĘ PROTEIN ( białka) PODCZAS ODCHUDZANIA

 1. Pingback: W diecie jakość nie ilość | Centrum Promocji Wellness

 2. Pingback: DIETY ODCHUDZAJĄCE A EFEKT JO-JO | Centrum Promocji Wellness

 3. Pingback: Koktajl Herbalife na dzień dobry | Centrum Promocji Wellness

Dodaj komentarz