WYZWANIE NA ODCHUDZANIE NOWY TREND ODCHUDZANIA

Dziś słów kilka o modnym trendzie, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób mających problem z nadwagą.
witaminy__

Zastanawiasz się jaki to trend? To nie jest kolejna dieta cud, tylko skuteczny i wygodny sposób odchudzania w grupie. Na pewno wiesz, że w grupie raźniej i co 2 głowy to nie jedna oraz zdecydowanie prościej rozwiązywać problemy w grupie niż męczyć się samemu.

Warto wiedzieć, że statystycznie (badanie na zlecenie marki Splenda) :

 1. Typowa kobieta, przechodzi na dietę średnio około 3 razy w roku (2,7). Więcej niż co 10 badana (12 proc.) deklarowała, że odchudza się więcej niż 5 razy w roku.
 2. Kobiety rezygnują z diety odchudzającej średnio po 5 tygodniach, 2 dniach i 43 minutach – wynika z ostatnich badań dotyczących nawyków żywieniowych kobiet w czasie odchudzania. Co 7 badana (13 proc.) trzymała dietę przez 13 tygodni i więcej, czyli ponad 3 miesiące. Prawie co czwarta (19 proc.) poddawała się po około miesiącu. 8 proc. traci zapał już po tygodniu odchudzania, a 16 proc. odpuszcza po dwóch tygodniach.
 3. 6 na 10 kobiet (59 proc.) mówi, że to zachcianki żywieniowe sprawiają,  że odchudzanie jest dla nich trudne. Więcej niż  4 na 10 (42 proc.) badanych tłumaczy, że po prostu kocha jedzenie. 30 proc. kobiet podczas odchudzania czuje się depresyjnie. Panie relacjonowały także, że podczas diety przeszkadza im robienie zakupów i gotowanie dla całej rodziny, jedzenie poza domem (np. w restauracjach) i brak współtowarzysza, z którym mogłyby dzielić się codziennymi zmaganiami. Okazuje się, że utrata wagi najczęściej jest sabotowana bądź przez samych odchudzających się, bądź przez ich partnerów lub przyjaciółki.

Może Ty też utożsamiasz się z powyższymi informacjami i jesteś częścią tej statystyki.
Dlatego też warto podejść do tego trochę inaczej i zadać sobie pytanie jak to zmienić. Sporo osób z którymi się spotykam przekonuje mnie, że wszystko wie tylko nie umie lub nie chce tej wiedzy zastosować w praktyce.

nawagaPrzeważnie kojarzymy odchudzanie ze spadkiem kilogramów, potrafimy się ważyć codziennie a są osoby które to robią kilka razy dziennie. Często słyszę „znów przytyłam”, a zapominamy że waga w ciągu dnia może się wahać nawet do1,5 kg
Warto zapamiętać, ze monitorując swoje wyniki należy kontrolować nie tylko wagę ale również centymetry w pasie , biodrach, biuście i udach ale nie częściej niż jeden raz w tygodniu . Inaczej szybko się demotywujemy widząc wolne efekty lub ich brak.

Podczas samodzielnego odchudzania często przegrywamy walkę ze samym sobą bo wierzymy tylko w cudowną moc kolejnej modnej stosowanej diety.

Taka ciekawostka do zapamiętania – Dieta skuteczna to taka, która jest przynajmniej 10 lat na rynku pomijając oczywiście wszelkie badania dopuszczające ją do stosowania.
Chyba że dalej wierzysz w moc cudownej tabletki na Odchudzanie, które co roku pojawiają się na rynku. Pamiętaj! Odchudzanie to wynik ujemnego bilansu energetycznego… innej metody nie ma i nie będzie bo to sprzeczne z fizjologią organizmu.

Dlatego też idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą schudnąć jest połączenie kilku elementów w jedną całość. Jeżeli podczas odchudzania połączysz:

 • Właściwą Motywacje
 • Praktyczną Wiedzę na temat prawidłowego odżywiania
 • Indywidualne Wsparcie i opiekę podczas stosowania diety
 • Systematyczność w stosowaniu diety
 • Świadomość celu

To problem nadwagi czy otyłości trwale przestanie istnieć.

Jak myślisz dlaczego osoby biorące udział w programach np. Kwadransowych Grubasów, Polki chudną, Polacy odwagi i wielu innych potrafiły schudnąć nawet po 20, 30 czy 50 kg?
Bo uczestnicy odchudzania w grupie otrzymują powyższe Wsparcie i co ważne wsparcie całej grupy osób, które ich doskonale rozumieją bo mają ten sam problem.

wynik1Dlatego też warsztaty odchudzania w grupie cieszą się dużą popularnością i czasem ciężko jest dołączyć do nowej grupy bo terminy są dosyć odległe i trzeba czekać w kolejce nawet miesiąc czasu.
Jednym z lepszych programów odchudzania grupie, który w Polsce działa już 5-6 lat jest międzynarodowy program Weight Loss Chalenge , w Polsce znany pod nazwą „Wyzwanie na Odchudzanie”

Rezultaty jakie osiągają uczestnicy warsztatów Wyzwanie na Odchudzanie robią wrażenie:

 1. Redukcja wagi od 5-20kg
 2. Redukcja obwodów od 10-50cm, rozmiar ubrań zmienia się o 1-3 rozmiarów
 3. Spadek % tkanki tłuszczowej
 4. Przyrost masy mięśniowej
 5. Poprawa nawodnienia organizmu
 6. Podniesienie metabolizmu spoczynkowego
 7. Obniżenie wieku metabolicznego
 8. Poprawa samopoczucia i wyglądu cery, paznokci i włosów

Program ten jest realizowany w formie warsztatów, które trwają 12 tygodni, podczas, których uczestnicy są regularnie monitorowani i od strony praktycznej przerabiają 12 kluczowych tematów związanych z prawidłowym odżywianiem. Dieta, którą stosują jest wygodna i prosta dla każdego uczestnika. Dietę dobiera się indywidualnie pod kątem stanu i potrzeb organizmu jak również stylu życia.

Grupy liczą od 7 do 14 osób co pozwala w kameralnej atmosferze korzystać z indywidualnego wsparcia trenera Wellness jak również wsparcia i motywacji całej grupy.

Jest wiele ośrodków w Polsce, które prowadzą zajęcia Wyzwanie na Odchudzanie stacjonarnie . Koszty udziału w warsztatach kształtują się w okolicach 250zł za 12 zajęć.

Ostatnio Akademia Wellness dla Polaków mieszkających za granicą uruchomiła warsztaty „Wyzwanie na Odchudzanie” w wersji online, które cieszą dużym zainteresowaniem wszystkich, również osób mieszkających w Polsce.

Więcej informacji na temat warsztatów Wyzwanie na Odchudzanie w wersji online znajdziesz >>> TUTAJ

Jednym słowem jeżeli chcesz podjąć wyzwanie na skuteczne odchudzanie to podejmij decyzję i zacznij działać. W końcu co masz do stracenia oprócz…Kilogramów 🙂

Życzę Ci już za 12 tygodni zupełnie nowej figury.

Masz pytania napisz do mnie…

  Twoje imię i nazwisko (wymagane)

  Twój e-mail (wymagane)

  Temat

  Twoja wiadomość

  Przepisz podany kod

  Przepisz Kod weryfikacyjny

  captcha

  * wszelkie prawa zastrzeżone & Centrum Promocji Wellness – Prawa autorskie

  Be Sociable, Share!
  Ten wpis został opublikowany w kategorii diety, Skuteczne Odchudzanie, Wellness, Zdrowe Odżywianie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

  Dodaj komentarz