AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA A ĆWICZENIA

Aktywność fizyczna większości osób kojarzy się uprawianiem sportu i sporym wysiłkiem fizycznym.

aktywność_fizycznaKażdy chce mieć dobrą kondycję i ładną sylwetkę i wie że ćwiczenia są do tego niezbędne ale zawsze znajdzie wiele powodów żeby ją ominąć w swoim zabieganym życiu.

Na pewno wiesz, że dla naszego Zdrowia, układu krążenia i naszego serca warto 3 razy w tygodniu ćwiczyć po min 40 minut to zalecają wszyscy lekarze i uwierz  naprawdę warto, pozostaje tylko koniecznie znaleźć na to czas.

Podczas mojej Pracy z osobami, którzy mają problem z kontrolowaniem wagi swojego ciała często słyszę ..”ale ja nie mam CZASU NA ĆWICZENIA”.

Oczywiście nikt nikogo na siłę nie zmusi żeby zapisał się na aerobik, basen czy ostatnio bardzo popularną siłownię i to nie tylko wśród panów!

Często oferujemy zestawy ćwiczeń wspomagających odchudzanie i pomagających się pozbyć tkanki tłuszczowej z dolnych partii ciała. Nie ma takiej diety, która odchudza tylko uda, biodra, pośladki czy brzuch jeżeli chudniemy to tkanka tłuszczowa jest spalana proporcjonalnie. Żeby ukierunkować odchudzanie na newralgiczne punkty warto wspomóc je ukierunkowanymi ćwiczeniami na brzuch, pośladki czy uda.

Dzisiaj nie będę pisała o ćwiczeniach, które polecam i zalecam każdemu dla jego Zdrowia ale o tym jak wpleść aktywność fizyczną w nasze życie każdego dnia.

Nie ma mowy o wciśnięciu do Twojego życia aktywnego planu zajęć?

TO NIE TAK!

Wszystko co robisz wymaga pewnej aktywności fizycznej, ale kiedy nazwiemy to  „ćwiczeniami” staje się męczarnią  i pojawia się wewnętrzny opór.

Teraz dobra wiadomość!

Nie przesadzaj z ćwiczeniami – zbyt duża ilość ćwiczeń wprowadzana w zbyt szybkim tempie nie służy organizmowi, który nie jest do tego przyzwyczajony. Nasze ćwiczenia powinny być rozbudowywane stopniowo aby organizm się do nich przystosował

KAŻDA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA WSPOMAGA I PRZYSPIESZA ODCHUDZANIE I CO WAŻNE POMAGA MODELOWAĆ SYLWETKĘ

Pamiętaj, że ilość energii zużytej przez Twoje ciało będzie zależała od rodzaju aktywności, czasu jej trwania, procentowego stosunku mięśni do tłuszczu, Twojego wieku, płci i oczywiście kondycji. Będziesz wiedzieć, czy zużywasz dużo energii – poczujesz że jest Ci gorąco i brakuje oddechu. Ale za to jakie dobre będzie samopoczucie po włożonym wysiłku.

Zaczynamy naszą codzienną aktywność fizyczną i nie mów, że to niemożliwe

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO NIE MUSZĄ BYĆ MĘCZĄCE ĆWICZENIA

 1. Pierwsza rzecz do zrobienia każdego ranka – leżąc jeszcze w łóżku (prawda że brzmi dobrze) rozciągnij każdą kończynę w każdy możliwy sposób
 2. Jedziesz do Pracy samochodem ale nie wprost na parking przed biurem, tylko zaparkuj 300-500m od miejsca Pracy
 3. Jedziesz komunikacją miejską ale wysiadasz o jeden przystanek wcześniej
 4. Siedzisz przed biurkiem cały dzień? Wstań co godzinę i przejdź się po korytarzu lub po schodach
 5. Mieszkasz na 5,6 a może 10 piętrze – przypomnij sobie o tym, ze są schody i wysiądź z windy na początek 3-4 piętra wcześniej 
 6. Zapomnij o wyprawach do Sklepu „za rogiem” samochodem,  przespaceruj się
 7. Masz może psa? Świetnie nie wyganiaj dzieci na spacer z ulubieńcem rodziny, nie masz psa no cóż zaproponuj sąsiadowi wyprowadzanie psa na spacer każdego wieczora – zobaczysz że będzie Ci wdzięczny.
 8. W kuchni Twoim ulubieńcem jest zmywarka? Wyłącz ją, może nie będzie to ekonomiczne ale Tobie potrzeba ruchu
 9. TV stoi 3 m przed fotelem? Świetnie schowaj pilota i jak chcesz przeglądać z nudów kilkanaście kanałów zrób to za każdym razem ręcznie
 10. Właśnie zaczął się Twój ulubiony program i masz ochotę na 30 minut w fotelu – nic z tego oglądnij połowę programu na stojąco
 11. Odbierasz telefon lub dzwonisz- wstań i podczas rozmowy zaciskaj i rozluźniaj mięśnie pośladków
 12. Dla dzieci miej zawsze czas i pobaw się z nimi koniecznie na świeżym powietrzu
 13. Z szafy już wypada pranie – zajmij się prasowaniem kiedyś i tak trzeba będzie to wyprasować
 14. U dzieci w pokoju znów bałagan – takie życie, posprzątaj kolejny raz sama
 15. Dzisiaj nie Twoja kolej na odkurzanie Domu? Z chęcią podejmij się tego zadania
 16. Masz wolne 10 minut? Nie! „niemożliwe” ale jeżeli, to wyjdź na klatkę i zrób rundę na dół i z powrotem
 17. Nie masz już siły i ochoty na nic – wiec do łóżka i powtarzamy poranne  rozciąganie     

Tak może wyglądać Twój dzień pełen aktywności fizycznej, która jak wiesz jest bardzo potrzebna do utrzymania dobrej kondycji i świetnej figury. Teraz podejdź do tego świdomie.

A może znajdź czas 3 razy w tygodniu na wyjście na zajęcia fitness, taneczne, pływanie lub siłownię?

Zasze możesz kupić proste urządzenie do ćwiczeń  rowerek, step per i zacząć z niego korzystać każdego dnia stopniowo zwiększając czas i tempo ćwiczeń

Polecam też Profesjonalne płyty DVD z ćwiczeniami Fitness ale kupić je to za mało należy jeszcze ćwiczyć z nimi wygodnie w swoim– czas się znajdzie! 

H3O-pro-napoj-izotoniczny-herbalifeKażdy organizm potrzebuje regeneracji w trakcie i po aktywności fizycznej i tu Polecam rewelacyjny napój Izotoniczny H3OPro, zakwasy, skurcze mięśni i brak energii na pewno Cię ominą

Sprawdź ile energii możesz zużyć podczas „domowej” aktywności fizycznej  w przeciągu 30 minut wykonywania poniższych „ćwiczeń” przy wadze 70kg, teoretycznie czym większa waga tym więcej kalorii spalamy w tym samym czasie

 • Spacer- 123
 • Stanie (np. przed TV, podczas telefonowania) – 52
 • Wchodzenie i schodzenie po schodach – 198
 • Gotowanie – 60
 • Odkurzanie – 158
 • Sprzątanie Domu –  123
 • Zmywanie – 44
 • Jazda na rowerze 20km – 347
 • Koszenie trawnika – 158
 • Pływanie – 214
 • Praca w biurze stojąca 88
 • Praca siedząca – 53
 • Prasowanie -84

No i co na to powiesz? Nie znajdziesz Czasu na „ćwiczenia domowe” ?

Na pewno jeżeli tylko świadomie do tego podejdziesz

Be Sociable, Share!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Skuteczne Odchudzanie, Wellness, Zdrowe Serce i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA A ĆWICZENIA

 1. Pingback: Sekrety Odchudzania | Centrum Promocji Wellness

 2. Pingback: Aktywnośc Fizyczna Ćwiczenia | Centrum Promocji Wellness

Dodaj komentarz