SEKRETY ODCHUDZANIA

Prawda, ze ciekawy tytuł ? Przyjrzyjmy się co pod nim się skrywa. Pamiętaj, ze cokolwiek robisz żeby schudnąć, musisz to robić tak, by nie tylko schudnąć lecz utrzymać uzyskana wagę. Z czym kojarzy ci się odchudzanie? Przede wszystkim z ograniczeniami i wyrzeczeniami. To tak naprawdę jest sprzeczne z nasza naturą – nikt nie lubi wyrzeczeń i ograniczeń!

sekret_odchudzaniaW tym właśnie skrywa się Sekret odchudzania!

Może już niejednokrotnie stosowałeś różne diety, które koncentrowały się na tym co wolno a czego nie wolno jeść, były pracochłonne w przygotowaniu i nie maiły nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem a Twoje kubki smakowe miały już jej dość!

Rodzi się pytanie jaka dieta jest odpowiednia i skuteczna?

Każda, która odżywia Twój organizm zamiast go głodzić! Więc na pewno nie mono diety, które każą jeść określone grupy produktów jak np. dieta dukana, dieta kapuścina, dieta owocowa,  itd… jest ich jeszcze dużo.

Te diety owszem w krótkim okresie czasie dają efekt „głodząc Twój organizm” i waga zawsze wraca z nawiązką… może znasz to z autopsji?

Więc pierwszy sekret odchudzania polega na tym, że należy jeść i dostarczyć do organizmu wszelkie niezbędne wartości odżywcze każdego dnia. Wiesz ile witamin i wartości odżywczych potrzebuje Twój organizm każdego dnia?

Zdradzę ten sekret jest ich 114, zdradzę kolejny sekret te 114 witamin i składników odżywczych musi być odpowiednio zbilansowana czyli nie możesz np. witaminy A dostarczyć 80% a witaminy B 120 % tylko jednej i drugiej w okolicach 100%

Zadajesz sobie pytanie łapiąc się za głowę, Jak to zrobić! To nie możliwe! Owszem, możliwe ale o tym za chwilę…

Narzędziem do Skutecznego i Zdrowego Odchudzania jest przestrzeganie 7 zasad, które mówią o idealnym planie kontroli wagi

1. Zwracaj uwagę na bilans kalorii. Aby schudnąć, musisz spożywać mniej kalorii, niż spalasz każdego dnia. Waż się co tydzień. Bezpieczne tempo chudnięcia wynosi od 0,5-1 kg tygodniowo. Jeśli tracisz mniej, musisz ograniczyć kalorie i wielkość porcji oraz wprowadzić aktywność fizyczną

2. Spożywaj odpowiednią ilość zdrowego chudego białka. Ryby, piersi drobiowe, chude czerwone mięso i nabiał, odzywki białkowe i białka roślinne pochodzące z fasoli, soczewicy i soi. Spożycie właściwej ilości białka pomaga utrzymać beztłuszczową masę mięśniową. Pamiętaj musisz spożywać białko przy każdym posiłku nawet jedząc przekąski

3. Skoncentruj się na zdrowych węglowodanach. Warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste to zdrowe źródło węglowodanów. Warzywa mają najmniej kalorii w przeliczeniu na każdy kęs, następnie owoce, potem ziarna. Wszystkie zdrowe węglowodany pełnią ważną rolę w Twojej diecie ale gdy się odchudzasz, możesz przesunąć proporcje pomiędzy nimi tak by spożywać więcej warzyw.

4. Uważaj na spożycie tłuszczów i wybieraj te zdrowe. Tłuszcze mają dużo kalorii, więc postaraj się ograniczyć ich spożycie, gdzie tylko możesz. Używaj w małych ilościach tłuszczy zdrowych – oliwy z oliwek, awokado by dodać smaku potrawom ale nie przesadzaj z ich nadmiarem. Podczas odchudzania wyeliminuj tłuszcze, które maja formę stałą np. masło

5. Kontroluj wielkość porcji. Nawet jeżeli wybierasz odpowiednie produkty, nie stracisz nawadze, jeśli nadal jesz za dużo. Brzmi to znajomo? Postaraj się na początek zmniejszyć wielkość porcji o około 20%. To nie wielka zmiana i będzie mało odczuwalna a może się okazać, że wystarczająca do ruszenia wagi z miejsca.

6. Jedz regularnie. Pomijanie posiłków sprzyja tyciu, robimy się głodni i trudno nam na początku kontrolować głód. Dużo lepszym wyjściem jest zaplanowanie w ciągu dnia 5 posiłków, 3 głównych i 2 przekąsek spożywanych co 2-3 godziny. Wówczas nie trzeba jeść dużo żeby zaspokoić głód. Pamiętaj, nie wolno jeść później niż 3 godziny przed snem.

7. Pij wodę „Nie pijesz to przytyjesz”, znasz takie powiedzenie? A znasz takie „woda zdrowia doda”? Zaplanuj picie wody regularnie co godzinę po min. jednej dużej szklance lub wypij wodę przed i po każdym posiłku. Wyeliminuj ze spożywanych płynów wszystkie napoje gazowane i soki sztucznie słodzone… to sam cukier, którego nadmiar Twój organizm podczas procesu przemiany materii zamienia w tłuszcz!

liczenie kaloriiDrugi sekret Odchudzanie polega na pilnowaniu 3 rzeczy – na koniec każdego dnia bilans spożytych kalorii, białka i błonnika musi się zgadzać.

 • Spożycie kalorii dla każdej osoby jest inne i zależy od poziomu metabolizmu (RMR
 • Zapotrzebowanie na białko dla każdego jest inne i zależy od tzw. współczynnika Protein Factor
 • Natomiast spożycie błonnika podczas odchudzania powinno się kształtować na poziomie 25-30g Błonnik to produkty pełnoziarniste, nie przetworzone owoce i warzywa.

>>> Pobierz Rejestr Jedzenia, który ułatwi Ci kontrolę białka, błonnika i kalorii

Jeżeli chcesz sprawdzić swoje zapotrzebowanie na białko i swój metabolizm warto wykonać Analizę Składu Ciała!

Trudne? Nie wiesz od czego zacząć?

Jeżeli chcesz żeby ci pomóc zaplanować Odchudzanie wystarczy, ze wypełnisz poniższy formularz a skontaktuje się z Tobą i razem ruszymy Twoja wagę z miejsca.  

  FORMULARZ KONSULTACYJNY

  1. Twoje imię i nazwisko (wymagane)

  2. Twój e-mail (wymagane)

  3. Numer telefonu

  3a. Jeżeli mieszkasz za granica podaj swój Skype

  4. Pora kiedy możemy się telefonicznie skontaktować

  5. Jestem zainteresowana/ny

  OdchudzaniemPrzytyciemZdrowym odżywianiemPoprawieniem kondycji

  6. Mój wiek

  7. Moja waga

  8. Mój wzrost

  9. Obwód Pasa

  10. Stosowane do tej pory diety i ich rezultaty

  11. Ilość spożywanych posiłków dziennie wraz z przekąskami

  12. Ilość szklanek wypijanej wody dziennie

  13. Ile kilogramów chcę schudnąć lub przytyć?

  14. Ile średnio w miesiacu mogę przeznaczyć na dietę

  15. Moja aktywność fizyczna

  Akceptuje politykę prywatności

  * wszelkie prawa zastrzeżone & Centrum Promocji Wellness – Prawa autorskie

  Be Sociable, Share!
  Ten wpis został opublikowany w kategorii diety, Skuteczne Odchudzanie, warzywa i owoce w diecie, Wellness, Zdrowe Odżywianie, Zdrowe Serce i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

  Dodaj komentarz