Bajka o skutecznym odchudzaniu

Dzisiaj trochę humoru dla osób walczących ze zbędnymi kilogramami. Czasem temat odchudzania można traktować z przymrużeniem oka. Często trafiają do mnie osoby, które chcą schudnąć w tydzień kilka kilogramów zapominając, że ich nadwaga jest wynikiem miesięcy złych nawyków żywieniowych i prowadzonego trybu życia.

Jak schudnąć szybko to najczęstsze pytanie, które otrzymuję. Ale powtarzam to każdej osobie, że cudów nie ma jest natomiast z ich strony systematyczna i wytrwałą praca.

Oczywiście trafiają do Nas różne osoby ale większość z nich walczy z nadwagą od lat, sięgają co sezon po różne modne metody, ostatnio jest „wysyp” osób po diecie dukana, których po kilku miesiącach dosięgną efekt jo-jo. Musi pamiętać schudnąć można stosując się do określonych zasad diety ale żeby utrzymać swoją idealną wagę i cieszyć się dobrym samopoczuciem i świetną sylwetką musimy wyeliminować z naszej codziennej diety złe nawyki żywieniowe.

Dlatego w mojej pracy stawiamy na edukację żywieniowa podczas redukcji wagi i wszystkie osoby z którymi systematycznie pracuje otrzymują praktyczną wiedzę jak na co dzień odżywiać się zdrowo i z głową

Podstawowym problemem osób chcących schudnąć jest podejmowanie decyzji impulsywnie bez odpowiedniej motywacji i planu odchudzania oraz  stosowanie diet na własną rękę, opierając się na poleceniu znajomych i ich wynikach a należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i nie każda dieta jest odpowiednia dla Nas! W zasadzie żeby dobrać odpowiednią dietę dla siebie należy sprawdzić kondycję swojego organizmu i jego potrzeby polecam wykonanie Bilansu Wellness, który jasno przedstawi nam satn i potrzeby organizmu.

Część osób łapie się na reklmay różnych cudownych środków odchudzających, które gwarantują spektakularne efekty w tydzień ( nikt nie wynalazł tabletki na cudowne Odchudzanie i z punku widzenia medycyny jest to nie możliwe!) Nie wiem czy wiesz ale np. rewelacyjny środek odchudzający „zmień kluseczki na figurę laseczki” czyli  Goodbye Appetite to nic innego jak spreparowany błonnik, który oczywiście może wspomóc Odchudzanie ale sam w sobie nie odchudza! To tylko taki przykład bo oczywiście jest tego więcej i jak zaczniemy analizować składy poszczególnych specyfików to widać jedno nie szkodzą ale same w sobie nie pomogą jeżeli nie będziemy stosowali odpowiedniej diety.

Często zdarza się, że w pierwszym okresie odchudzania mamy dużo motywacji i jesteśmy podatni na wiele wyrzeczeń i nawet mamy wyniki ( ale proszę pamiętać, że w pierwszej kolejności tracimy wodę z organizmu dopiero później zaczynamy spalać tkankę tłuszczową) a czasem zbędny reżim w odżywianiu obraca się na naszą niekorzyść. Pamiętaj głodzenie się sprzyja tyciu nie chudnięciu bo zaburza pracę naszego metabolizmu. Nasz metabolizm określa tzw Resting Metabolic Rate i jest to niezbędne min. Kalorii, które musimy organizmowi zapewnić żeby go poznać można wykonać Bilans Wellness

Często w pierwszych dniach stosowania diety jesteśmy zadowoleni … NA MNIE TO DZIAŁA ale w 2 tygodniu już nie jest tak różowo pomimo naszych wysiłków zaczyna nam brakować motywacji, nerwowo co dzień się ważymy( podstawowy błąd, kontrolujemy wyniki raz w tygodniu, waga dziennie może się wahać do 1,5 kg!) i widzimy same przeszkody w 3 tygodniu większość osób się poddaje nie widząć spektakularnych wyników, a przecież było napisane że schudnę „naście kilogramów”

Zapraszam na Bajkę „Jak skutecznie schudnąć”

Jak widać dużo zapału i zaangażowania nie zawsze gwarantuje wyniki!

Zawsze powtarzam, że podstawą każdej diety jest odżywianie organizmu nie głodzenie więc żeby chudnąć trzeba jeść ale co, ile i kiedy to już wymaga pewnego wysiłku i wymaga współpracy z osobą prowadzącą, która będzie  na bieżąco kontrolowała nasz proces odchudzania i służyła radą i pomocą

Na bazie 6 lat naszych doświadczeń pracy z klientami On-line mogę zauważyć jedno osoby, które osiągają wyniki to osoby z którymi jesteśmy co tydzień w kontakcie telefonicznym pozostałe, które wychodzą z założenia, że już wszystko wiedzą i czytaja włąsnie poradnik odchudzania zwykle poddają się w samotności lub dzwonią wołając …. „ale Ja stosowałam się do zaleceń i nie chudną dlaczego?”… 

 Jest takie powiedzenie stosowałem dietę tylko 2 tygodnie i straciłem aż 14 dni

Więc jeżeli chcesz schudnąć zrób to z głową i zacznij od sprawdzenia czego potrzeba Twojemu organizmowi do skutecznego odchudzania i Pamiętaj nie odchudzaj się na własną rękę nawet leklarze nie leczą sie sami 🙂

Masz pytania Pytaj, chętnie pomogę

Be Sociable, Share!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Skuteczne Odchudzanie, Wellness, Zdrowe Odżywianie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 Responses to Bajka o skutecznym odchudzaniu

 1. Edyta pisze:

  Chciałam zamówić bilans ,ale wydaje mi się ,że wymagają państwo zbyt dużo moich danych .Po co komu np mój nr karty ? Często dokonuję zkupów przez internet ,ale nikt nie wymaga mojego peselu ,czy też nr karty .Jeśli można dokonać zakupu w bardziej prosty sposób ,to proszę o taka informację .Pozdrawiam .

 2. Jadwiga Stępień pisze:

  Dużo prawdy jest z jedzeniem.Nie można być głodnym i nie można liczyć na spadek wagi w „wariacim”tempie.Liczę na to że za kilka miesięcy zrzucę kilka kilogramów.Bądźmy dobrej mysli.

 3. Artur Cypryś pisze:

  Hym widzę siebie czyli książki na półkę, lodówka na kłódkę i biegiem po wsparcie i pomoc ….Pomoże mi Pani ? ( tak ze 20 kg)

 4. Aldona pisze:

  Faktycznie tak to wygląda cały czas coś stosuje ale niestety tracę tylko czas! Chętnie skorzystam z Waszej pomocy bo wygląda to rozsądnie a Ja chcę stracić 16 kilogramów a nie chcę już tracić czasu !

Dodaj komentarz