Odżywianie komórkowe w praktyce

Prawdą jest, że Nasza obecna dieta może szkodzić podwójnie, ponieważ zagraża szkodliwymi nadmiarami  składników  z drugiej strony ciało nie dostaje potrzebnej ilości podstawowych wartości odżywczych, niezbędnych dla utrzymania dobrego zdrowia i witalności i dobrej kondycji.

Większość z Nas, myśląc o zdrowym odżywianiu, przypomina sobie zazwyczaj wytyczne zdrowego odżywiania, mówiące, że powinniśmy unikać w naszej diecie nadmiernych ilości składników, które mogą powodować nadwagę i stanowią zagrożenie dla układu krążenia prowadząc do zawału serca lub udaru mózgu.

Większość zaleceń ma charakter zakazujący:

 • Nie jedz tyle czerwonego mięsa.
 • Nie jedz tyle tłuszczu.
 • Nie jedz tyle cukru, soli itd.

Chociaż to dobre rady, dużo moich pacjentów pyta, co powinno się jeść, by mieć pewność, że naszemu organizmowi dostarczamy wszystkie potrzebne witaminy, minerały i wartości odżywcze.

Niepokojący jest fakt, że te nawyki, które prowadzą do nadmiaru tłuszczu i cholesterolu i kalorii w naszej diecie, odpowiedzialne są również za niedobór podstawowych składników odżywczych, które potrzebne są naszym komórkom do utrzymania zdrowia i witalności, pozwalając im również rozwijać się, regenerować i utrzymywać najwyższą możliwą sprawność. 

Większość składników odżywczych, które dostarczamy jest absorbowana  przez kosmki w jelicie cienkim. Są to małe wyrostki, które służą do absorbowania składników odżywczych. Większość osób uważa, że nasze ciało automatycznie przyswaja wszystkie potrzebne składniki z potraw i traktuje to jako rzecz oczywistą.Obecnie przyswajanie niezbędnych składników odżywczych utrudnione jest złymi nawykami odżywczymi, stresem, brakiem aktywności fizycznej i kolejnymi „cud dietami”.

 Część ludzi stara się odżywiać prawidłowo! Spożywa 5 posiłków dziennie, min. 5 porcji różnokolorowych warzyw i owoców, pije dużo wody, nie je fasfoodów, eliminuje półprodukty, ogranicza sól lecz nie przyjmuje w pokarmach pełnej wartości odżywczej!

 Rodzi się pytanie jak świadomie dostarczyć do Naszego organizmu to co jest mu potrzebne do niezbędnego funkcjonowania każdego dnia?

 Zacznijmy od tego, że Twoje ciało składa się z trylionów komórek, które potrzebują optymalnego odżywienia. Ale  dostarczenie wartościowych substancji odżywczych nie sprowadza się jednak tylko do ograniczenia nadmiaru szkodliwych substancji w przeciętnej diecie. Sprawa jest bardziej skomplikowana – nie wystarcza nawet dodanie kilku witamin, zdrowej żywności, naturalnych soków itd..
Musimy zapewnić optymalne : trawienie, wchłanianie i transport do komórek. 

Twój organizm potrzebuje każdego dnia około 100 niezbędnych witamim i minerałów w odpowiednio zbilansowanych proporcjach i  tu z pomocą przychodzi koncepcja odżywiania komórkowego.

 Odżywianie komórkowe jest programem, który skomponowany został tak, aby komórki ludzkiego organizmu były w pełni odżywione, co umożliwia im wzrost, regenerację i maksymalnie efektywne funkcjonowanie. W rezultacie czujemy się i wyglądamy lepiej a nasz organizm jest zdolny bardziej skutecznie bronić się przeciw chorobom. Możemy również kontrolować wagę ciała, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

 W przypadku wszystkich osób komórki stają się zdrowsze i silniejsze. Powstają z nich nowe, zdrowe i silne komórki, które z czasem zastępują stare i osłabione. Następuje stopniowa odnowa biologiczna organizmu. Ocenia się, że w przeciągu siedmiu lat organizm wymienia wszystkie swoje komórki. Ciało jest silniejsze, zdrowsze, sprawniejsze, odporniejsze na choroby. Stałe, właściwe odżywianie i bieżące oczyszczanie z toksyn i ubocznych produktów przemiany materii (głównie wolnych rodników) sprawia, że procesy starzenia nie przebiegają tak, jak u innych osób.

 W ten sposób można przeciwdziałać skutkom niektórych szkodliwych zjawisk, takich jak złe nawyki żywieniowe, stres, a nawet drobne choroby, przez co zostanie zapoczątkowany proces regeneracji i stymulacji komórek. Odżywianie komórkowe jednak nie ogranicza się tylko do tego. Ważnym składnikiem programu odżywiania komórkowego jest grupa substancji mikroodżywczych i ziół, które działają energetyzująco na komórki organizmu, przez co ich funkcjonowanie staje się bardziej efektywne, co poprawia stan zdrowia i witalność organizmu.

 Wielu moich pacjentów, którzy skorzytali z możliwości odżywiana komórkowego jest obecnie „chodzącym okazem zdrowia“ Oczywiście w większości powód rozpoczęcia takiego spoosbu odżywniania był jeden – nadwaga ….

Wielu z nich borykało się z tym problemem od dawna i stosowało wiele różnych diet – w większości niedoborowych  Te osoby zobaczyły wręcz drastyczną róznicę w sposobie odżywania i wynikach, które właściwie ukszałtowały ich figurę.

 Najważniejsze jest to, że niezależnie ile masz lat i jaką masz nadwagę to odżywianie komórkowe jest sposobem na szybką i skuteczną regenerację twojego organizmu, skutecznie pozbędziesz się nadwagi i poprawisz Swoje zdrowie i zyskasz wspaniała kondycję i witalność na długie lata ….

 Wyobraź Sobie, że nie jest to skomplikowane, nie muszisz odzielnie gotować. Odżywianie komórkowe  jest nowym sposobem odżywiania, jest czymś więcej niż samo podanie spisu dań, których lepiej jest unikać. Jednym słowem polecam, program oparty na suplementach Herbalife, który  dostarcza organizmowi najlepsze z możliwych ziół i składników mikroodżywczych w formie, która jest łatwa i przyjemna w stosowaniu. Odżywianie komórkowe Herbalife skomponowane zostało tak, aby organizm był w stanie przyswoić wszystkie substancje odżywcze, które mogą zostać efektywnie i zupełnie wykorzystane przez komórki.

Naturalnym efektem tego procesu jest lepsze odżywienie i regenracja komórek co przekłada sie na bezpieczny i skuteczny proces redukcji nadwagi, zdrowego tycia czy też zdrowego odzywiania w zależności o sposobu stosowania i łaczenia suplementów z dietą talerzową

 Jeśli szukasz programu odżywczego, który pomoże ci poczuć zmianę, jesteśmy przekonani, że znajdziesz to w komórkowym odżywianiu Herbalife

Incoming search terms:

 • odżywianie komórkowe
 • odżywianie
 • niedożywienie komórkowe
Be Sociable, Share!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Wellness, Zdrowe Odżywianie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na Odżywianie komórkowe w praktyce

 1. Monika pisze:

  Swietny artykuł, słyszałam już coś o tym ale teraz już wiem o co chodzi, chyba sprawdzę to na sobie

 2. Pingback: Co dziś jadłeś na śniadnaie? | Centrum Promocji Wellness

 3. Arek Perc pisze:

  Właśnie takich info szukałem prosto jasno i na temat, ciekawe rozwiązanie jestem całyu czas zmęczony i waga rośnie mam nadziję, że to rozwiąze problem?

 4. Pingback: Bajka o skutecznym odchudzaniu | Centrum Promocji Wellness

 5. Pingback: Tajemnice Diety Proteinowej | Centrum Promocji Wellness

 6. Krystyna Poreda pisze:

  Witam
  Przecież te wasze produkty też są przetworzone. Nic nie zastąpi świeżych surowych warzyw i owoców. A jak do tego dodamy orzechy, nasiona, zboża – to mamy wszystko. Taka dieta jest najzdrowsza i nie pozwala martwić się o jakieś niedobory czy nadwagę. Wasze niektóre produkty są zbyt białkowe, a to wcale nie jest zdrowe. I ta cena!
  Krystyna Poreda

  • Małgorzata Wróblewska pisze:

   Niestety naturalne produkty nie mają dziisiaj zbyt wiele witamin i minerałow jest to związane z uprzemysłowieniem i sposobem prowadzenia uraw. Ma Pani rację, świerze warzywa i owoce są bardzo zdrowe tylko nalezy pamietac zeby spozywac ich min, 5 porcji dziennie zalecane 7! Porszę pamiętać, ze za każdym produktem stoja kaloie a jeżeli chcemy sie odchudzac musimy je miec pod kontrolą. Nawet jeżeli stac Nas na zakupy w sklepach z żywnościa certyfikowaną ( kilogram jabłek kosztuje 6-10 zł, marchew ok 6 zł) to dalej nie jestesmy w stanie zbilanować wartości odzywczych w odpowiednich proporcjach. A żeby nansze odzywianie było zbilansowane musimy codziennie dostarczyć 114 składników odzywczych i witamin przy minimalnej ilości kalorii.Wszytkie suplemnety Herbalife maja zbilansowane wartości białka które doskonale uzupełniaja ich spożycie w naszej diecie. Kazdy z nas ma inne zapotrzebowanie o którym mówi Protein Factor a z mojej proktyki widzę ze tylko 15-20% oóśb dostarcza białko zgodnie z tym wspólczynnikiem, wiec stoimy wrecz przed koniecznością jego uzupełnienia. Co do ceny trudno mi tu dyskutowac ale jezlei 4 zł za pełnowarotosciowy posiłek to dużo to faktycznie jest drogo ale srednio wydajemy dziennie po 5-7 zł na śniadania i kolacje więc nie widzę specjalnej różnicy w cenie a sporą w jakości odżywiania naszego organizmu

 7. Pingback: DIETY ODCHUDZAJĄCE A EFEKT JO-JO | Centrum Promocji Wellness

 8. Pingback: PODSTAWOWE BŁĘDY W ODCHUDZANIU | Centrum Promocji Wellness

 9. Pingback: Sekrety Odchudzania | Centrum Promocji Wellness

Dodaj komentarz