ZIMOWA DIETA czyli jak schudnąć Zimą

Za nami długi okres świąt a przed nami cały nowy rok!

Nie Wiem czy udało Ci się schudnąć czy utrzymać wagę  w zeszłym roku ale przed Tobą zima i już za 3 miesiące kalendarzowa wiosna.

Piszecie do nas maile z pytaniami jak w zimie schudnąć skoro brak aktywności fizycznej a długie wieczory sprzyjają podjadaniu. Tak to prawda osoby które nie potrafią właściwie skomponować swojej diety zimą statystycznie przytyją od 1,5-3 kg.

W zimie nabieramy ochoty na dania bardziej kaloryczne i obfitsze niż zwykle. Mechanizm jest dość prosty: gdy marzniemy, naczynia krwionośne kurczą się, by zmniejszyć straty ciepła; rośnie ciśnienie krwi, zwiększa się aktywność gruczołów produkujących hormony. Aby wyrównać bilans cieplny, organizm potrzebuje większej dawki energii z pożywienia. Ale w większości zamiast energii dostarczamy nieświadomie zbędne kalorie. Jem tłuste mięsa, potrawy smażone, pożywne zupy nie mówiąc już o zimowych przysmakach typu bigos na kuligu czy ognisku. Jemy, bo jest nam zimno – nasz organizm domaga się większej ilości kalorii z pożywienia, aby wyrównać straty ciepła, jakie ponosi nasze ciało

Nasz organizm musi być zimą utrzymywany w stanie gotowości, aby w każdym momencie mógł odeprzeć ataki różnych infekcji. Taki stan może zapewnić tylko odpowiednio zbilansowana dieta.

Należy jeść zdrowo i regularnie, a przy okazji stosować proste zasady, które pomogą Ci kontrolować wagę i nie dać się zimowemu tłuszczykowi!

1. Jedz wartościowe śniadania Jeśli zrezygnujesz z porannego posiłku, na obiad i kolację zjesz trzy razy tyle. Wygłodzony organizm potrzebuje więcej kalorii, aby nadrobić zaległości, bo przez cały dzień do ośrodka sytości nie docierały żadne informacje. Kiedy wieczorem w końcu zaczynasz jeść, twój żołądek mówi dość dopiero, gdy jest pełen aż po brzegi. Oprócz tego, śniadanie to zdrowa dawka energii – powinno dostarczać aż 25% codziennego zapotrzebowania kalorycznego. Czyli jeżeli Twój metabolizm wynosi np.2000 kcal  śniadanie powinno mieć około 500 kalorii. Aby było zdrowe, odżywcze i energetyczne, musi zawierać dużą ilość białka ok. 20g i węglowodanów złożonych, które są najwolniej trawione, przez co dłużej dają uczucie sytości.

2. Zrezygnuj z pikantnych przypraw, soli i cukru. Pikantne przyprawy wzmagają apetyt, sól zatrzymuje wodę w organizmie, a cukier dostarcza wielu pustych kalorii. Dlatego od dziś pij niesłodzoną herbatę lub ogranicz słodzenie o połowę np. jeżeli słodzisz 2 łyżeczki wsyp tylko jedną łyżeczkę cukru, a warzywa i ziemniaki gotuj w nieposolonej wodzie i dopraw je ziołami już na talerzu

3. Pij dużo zielonej i czerwonej herbaty. Kubek zielonej albo czerwonej herbaty świetnie wpłynie na metabolizm, przyśpieszy spalanie kalorii, zahamuje łaknienie i… fantastycznie rozgrzeje. Pamiętaj jednak, że czarna herbata działa psychoaktywnie i hamuje wchłanianie zawartego w pokarmach żelaza

4. Jedz pokarmy wspomagające trawienie.  Jest kilka prostych sposobów na zachowanie płaskiego brzucha i poprawienie metabolizmu – na przykład jedzenie stosowanych od dawna śliwek (świeże i suszone), moreli i ananasów. Oprócz owoców czy warzyw bogatych w błonnik, warto wzbogacić dietę o jogurty zawierające bakterie probiotyczne, np. Actimel. Pomocne mogą też być herbatki ziołowe, np. z dziurawca, mięty,

5. Wyeliminuj ze swojej diety masło i ogranicz złe tłuszcze. Wiesz, że każda kanapka posmarowana  masłem, to prawdziwy wróg twoich bioder! W 100 g masła śmietankowego jest 659 kcal, w 100 g masła extra – aż 735. Zastąp je mniej kaloryczną  margaryną albo nie smaruj wcale, twoje ciało będzie ci za takie wyrzeczenie bardzo wdzięczne.

6. Ostatni posiłek jedz maksymalnie cztery godziny przed snem. To naprawdę nie jest trudne – zjedz porządną kolację wieczorem o stałej porze, a zanim położysz się spać, nie zgłodniejesz. Błędem jest unikanie wieczornego jedzenia– wtedy często podjadamy przez telewizorem lub przed pójściem do łóżka, zaglądamy do lodówki i bierzemy „małe co nieco”, a wtedy tłuszczyk przez całą noc ma pole do popisu.

7. Daj się ponieść białemu szaleństwom. Zrelaksuj się. Bywa tak, że nadmierny stres i problemy emocjonalne są przyczyną nadwagi. Dochodzi do rozchwiania równowagi hormonalnej lub po prostu chcemy sobie wynagrodzić krzywdy i sięgamy po paczkę chipsów albo czekoladę. Staraj się unikać tego rodzaju pokus, a jeśli potrzebujesz relaksu, daj się ponieść białemu szaleństwu – wybierz się na narty albo po prostu pozjeżdżaj na sankach z okolicznej górki.

8. Delektuj się każdym kęsem. Na spożywanie każdego posiłku powinnaś przeznaczyć  min 15 minut – 30 minut. Jeśli jesz zbyt szybko, mózg nie nadąża z wysyłaniem sygnałów, że głód został zaspokojony i w efekcie pochłaniasz więcej.

9. Jedz regularne posiłki Jeżeli jesz dwa razy dziennie, to znaczy, że jednorazowo pochłaniasz bardzo dużo nadprogramowych kalorii, które odkładają się w tkance tłuszczowej. Dietetycy zalecają spożywanie 4 – 5 małych, ale pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia.

10. Więcej ruchu. Chodzenie i spacery to doskonały sposób na zachowanie pięknej sylwetki. Szczególnie zimą przyda Ci się taka codzienna dawka ruchu – masz teraz mniej okazji, aby pobiegać i rozprostować kości. Chociaż trzy razy w tygodniu spróbuj wstać pół godziny wcześniej i zamiast czekać na mroźnym przystanku na autobus (albo odśnieżać samochód), pomyśl, że warto się przespacerować i… spalić śniadanie.

Jeżeli zastosujesz się do tych 10 zasad zimowej diety to nie będzie problemu z kontrolą wagi ale żeby schudnąć musisz dodatkowo w swojej diecie uzyskać ujemny bilans energetyczny!

Czyli jeżeli twój metabolizm wynosi np. 2000 kcal możesz zjeść tylko 1500 kcal i tu rodzi się problem bo wraz z zmniejszaniem wartości kalorycznej zmniejszamy też wartości odżywcze co uniemożliwia trwałe i skuteczne odchudzanie.

Wiec wskazana jest suplementacja, która uzupełni niedobory niezbędnych wartości odżywczych w naszej zimowej diecie.

Dlatego Polecam wszystkim rozwiązanie Herbalife, które tylko dzięki  Smacznym Koktajlom Odżywczym   są w stanie kontrolować kaloryczność spożywanych posiłków i uzupełniać niezbędne wartości odżywcze.

Prawidłowo zbilansowana zimowa dieta nie tylko sprawi, że będzie nam ciepło, ale i zapobiegnie przeziębieniom.

Zimą zaprzyjaźnijmy się ze strączkowcami i pełnoziarnistym pieczywem – ten rodzaj węglowodanów da nam dużo energii, a także żelaza, które zimą ochroni nas przed anemią. Strączkowce oraz ryby czy orzechy dostarczą nam magnezu, który nie tylko przyspiesza metabolizm, ale i wspomaga pracę mózgu. Warzywa zimą nie są niestety ani tak smaczne, ani tanie, jak podczas reszty roku. Nie możemy jednak o nich zapominać, ponieważ to właśnie one stanowią główne źródło witamin chroniących zimą nasz organizm przed przeziębieniami, osłabieniem i innymi dolegliwościami.

POLECAM w celu skutecznego odchudzania zimą

1. Żeby wspomóc przyswajanie wartości odżywczych rewelacyjny suplement Cell Activator, który również pomoże w Pracy naszego metabolizmu

2. Komplet ponad 20 naturalnych witamin i minerałów Mutliwitaminy Formuła 2,  które wspomogą nasze zimowe odchudzanie i zapewnią naszemu organizmowi ważne minerały i witaminy

3. Żeby właściwie oczyszczać nasz organizm i kontrolować tkankę tłuszczową pomocny będzie również Napój Błonnikowy.

Jeśli chcemy schudnąć zimą skutecznie, zdrowo i trwale, warto zaopatrzyć się w dobrze zbilansowany ZIMOWY PROGRAM DIETY.

Jeżeli masz jakieś pytania skorzystaj z

DARMOWEJ KONSULTACJI DIETETYCZNEJ ONLINE

Be Sociable, Share!
Ten wpis został opublikowany w kategorii diety, Skuteczne Odchudzanie, suplementy diety, Wellness, Zdrowe Odżywianie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz