Toksyny w Twoim organizmie

Na pewno słyszałeś o detoksykacji organizmu, toksynach, zatrzymaniu wody w organizmie. Każdy z nas jest narażony na wpływ szkodliwych substancji, które znajdują się w naszym najbliższym otoczeniu np żywności, glebie i wodzie. Duże znaczenie na absorbcję toksyn ma nasza codzienne Dieta i higiena.

Toksyny to trucizny, które po wchłonięciu do organizmu mogą zaburzać jego funkcjonowanie, a w niektórych przypadkach prowadzić nawet do śmierci. Toksyny to związki chemiczne, które nie maja smaku, ani zapachu. Występują zazwyczaj w małych dawkach i niskim stężeniu. Duże dawki toksyn dostarczane do organizmu powodują ostre zatrucia, których leczeniem zajmują się lekarze toksykolodzy. Groźne są też małe dawki toksyn, które wchłaniamy, żyjąc nie tylko w wielkim mieście, ale również na terenach, które tylko pozornie nie są skażone ekologicznie.

Codziennie nasz organizm ma kontakt z setkami różnych substancji. Niektóre są nam niezbędne do funkcjonowania, inne – wręcz przeciwnie – są dla nas toksyczne. Wszystko w porządku, dopóki ustrój radzi sobie z usuwaniem toksyn. Ale zdarza się, że ich ilość zaczyna przekraczać naszą zdolność do oczyszczania się.

Nasz organizm w naturalny sposób dąży do pozbycia się szkodliwych substancji i zachowania równowagi. Możliwości wydalenia toksyn jest wiele – od kaszlu i kichania po pocenie się i oddawanie moczu. Gdy w ustroju zgromadzi się zbyt dużo toksyn, organizm uruchamia celowe mechanizmy obronne, dążąc do ich zneutralizowania i wydalenia. Potocznie mówimy wówczas, że chorujemy. Ale coraz trudniej naszym organizmom zadbać o „wewnętrzną czystość”.

DETOKSYKACJA to oczyszczanie organizmu z toksyn – czyli wewnętrzna higiena człowieka, a z stosowane do tego preparaty (suplementy diety) są swego rodzaju” środkiem czystości” usuwającym zgromadzone nieczystości. Systematyczne przeprowadzanie tego procesu jest doskonałą profilaktyką przed chorobami cywilizacyjnymi oraz podstawą do zdrowego pełnego energii życia.

Sprawdź jak bardzo potrzebujesz kuracji oczyszczającej z toksyn ?
Jeśli w Twoim organizmie nagromadziło się zbyt wiele toksycznych związków, organizm sam wysyła Ci sygnały ostrzegawcze. Przy każdym stwierdzeniu wybierz poziom częstotliwości, który najlepiej Cię opisuje, następnie zsumuj poszczególne wyniki.

TEST

A  Czuję się zmęczony    
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często  

B  Mam trudności z zasypianiem    
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często    

C  Mam problemy z koncentracją
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często    

D  Jestem nerwowy    
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często    

E  Mam łamliwe paznokcie i matowe włosy    
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często    

F  Mam nieświeży oddech    
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często    

G  Cierpię na brzydki zapach ciała    
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często    

H  Cierpię na wzdęcia lub inne problemy trawienne    
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często    

I  Bardzo szybko brakuje mi oddechu    
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często    

J  Cierpię na ciężkość nóg, zatrzymywanie wody w organizmie    
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często    

K  Jem dużo czerwonego mięsa    
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często  
  
L  Mam łaknienie na cukier lub sól    
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często  
  
M  Spożywam przetworzone jedzenie/ dania typu Fast food    
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często    

N  Piję alkohol    
0 = rzadko     1 = czasami     2 = często    

O  Palę   
 0 = rzadko     1 = czasami     2 = często    

RAZEM PUNKTÓW  …………

SKALA:

a) 0- 4        Twój organizm najprawdopodobniej nie cierpi z powodu odkładających się toksyn. Nie masz się czym martwić, choć profilaktyka nie zaszkodzi
b) 5-10        Twój organizm wysyła pierwsze sygnały ostrzegawcze. Powinieneś podjąć następujące działania: zmienić nawyki żywieniowe poprzez zwiększenie spożycia owoców i warzyw, ograniczyć środki pobudzające oraz pić dużo wody, herbaty ziołowej lub owocowej. Jednocześnie powinieneś rozpocząć kurację oczyszczającą organizm z toksyn
c) 11-30     W Twoim organizmie odłożył się nadmiar toksyn, organizm nie może już sam ich usunąć. Powinieneś potraktować kurację oczyszczającą priorytetowo !

 Gdzie najczęściej kumulują się toksyny ?
Związki toksyczne kumulują się we wszystkich narządach organizmu, jednak najczęściej w tkance tłuszczowej, nerwowej, wątrobie, włosach i paznokciach.

Jaki wpływ na organizm maja toksyny ?
Długoletnie dostarczanie toksyn do organizmu i brak oczyszczania może prowadzić do zatrucia, którego skutkiem są bóle głowy, problemy skórne, alergie, zaburzenia hormonalne, niepłodność, nadwaga, niska waga noworodków, schorzenia układu nerwowego i choroby nowotworowe. Pamiętajmy o regularnym oczyszczaniu naszego organizmu z toksyn, np. za pomocą ziół i wysokiej jakości suplementów diety.

Jakie są źródła toksycznych substancji ?
Najpopularniejszym źródłem powstawania toksyn są: spaliny samochodowe, dodatki do żywności ( konserwanty, barwniki, spulchniacze, przeciwutleniacze ). Dzięki zastosowaniu powyższych składników żywność ma ładniejszy, bardziej kolorowy wygląd, smak i zapach, a dodatkowo przedłużony okres przydatności do spożycia. Dzisiaj nic samo nie rośnie wieć kolejne źródło to nawozy sztuczne ( pestycydy, dioksyny ), używki ( leki, papierosy, alkohol, narkotyki ) i stres.

Jak uwolnić się od toksyn ?
Ludzki organizm w naturalny sposób stara się pozbyć związków toksycznych poprzez skórę, płuca, wątrobę i przewód pokarmowy. Jednak, z powodu dużej kumulacji różnego rodzaju trucizn, nie zawsze jest w stanie samodzielnie się oczyścić. Jest wiele naturalnych metod, które nie zawsze są skuteczne i często uciążliwe w stosowaniu.

Zacznij od diety, musi być bogata w błonnik który pobudzi trawienie. Jedz otręby, grube kasze oraz duże ilości warzyw i owoców. Nie zapominaj o szpinaku to świetna miotła, a także o sfermentowanych napojach mlecznych takich jak kefir. Wszystko to pobudzi prace przewodu pokarmowego i to pomoże usunąć toksyny. Poza wodą pij zieloną herbatę, mięte lub lipę. W taki sposób wspomożesz wydalanie substancji toksycznych z organizmu. Poza wodą pij zieloną herbatę, mięte lub lipę. W taki sposób wspomożesz wydalanie substancji toksycznych z organizmu

Polecam wszystkim kto w teście osiągnął ponad 10 pkt. produkty oczyszczające Herbalife® to wygodna forma usuwania związków toksycznych. Produkty te stymulują pracę wszystkich narządów odpowiedzialnych za eliminację toksyn z organizmu. Działają w sposób skuteczny i jednocześnie łagodny, nie zakłócając codziennego funkcjonowania. Dodatkowo wpływają na poprawę urody, samopoczucia, dodają energii oraz sił witalnych.

Jeżeli chcesz o coś zapytać, nie wiesz jakie suplementy diety są Cie potrzebne możesz zapytać TUTAJ

Incoming search terms:

  • toksyny
  • toksyny w organizmie
  • toksyny w organizmie człowieka
  • wpływ toksyn na organizm człowieka
  • co to są toksyny w organiźmie
  • jak sprawdzic poziom toksyn w organizmie
  • toksyny i ich wpływ na organizm człowieka
  • toksyny i ich wpływ na funkcjonowanie organizmu
Be Sociable, Share!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, suplementy diety, Wellness, Zdrowe Odżywianie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz