Dlaczego trudno utrzymać idealną wagę


Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Przede wszystkim nie można ufać dietom, które gwarantują pozbycie się zbędnych kilogramów lub przytycie w kilka tygodni. Takie radykalne odchudzanie nie jest obojętne dla naszego organizmu i zdrowia.

Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Odzwierciedleniem tego co spożywamy jest wygląd naszej cery, włosów, paznokci, sprawność układu nerwowego i odporność na choroby na to wszystko wpływają spożywane produkty, a także stosowana dieta.

Najważniejszym składnikiem pokarmowym, którego nie powinno zabraknąć, gdy zdecydujemy się na odchudzanie lub przytycie są białka, które budują wszystkie komórki naszego ciała. Białka budują między innymi kości, chrząstki, mięśnie, włosy, naczynia krwionośne, paznokcie, wyścielają narządy wewnętrzne. Białka ponadto wchodzą w skład krwi, pełnią funkcje hormonalne, transportują witaminy i związki mineralne.

Wiele kontrowersji budzi tłuszcz, składnik diety, który uważany jest często za zbędny a wręcz szkodliwy. Ale uwaga nawet, gdy planujemy odchudzanie i gdy jesteśmy już na diecie, nie można wyeliminować z naszego jadłospisu całkowicie tłuszczy. Nasz organizm nie może się bez nich obejść, zwłaszcza gdy mowa o organizmie kobiecym, ponieważ tłuszcz jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego. Tłuszcz wyściela ponadto wnętrze ciała i chroni nerki, płuca oraz serce.

Innym ważnym składnikiem są witaminy i związki mineralne, o nich przede wszystkim należy pamiętać, gdy planujemy odchudzanie. Ich niedobór powoduje zaburzenia przemiany materii, co przecież uniemożliwia zdrowe odchudzanie.

Prawidłowa codzienna dieta powinna zawierać wszystkie wspomniane wyżej składniki pokarmowe, także cukry w odpowiednich proporcjach. Powinna uwzględniać nasze zapotrzebowanie kaloryczne, czyli ilość energii, jaka jest nam potrzebna w ciągu dnia.

Doskonale rozumiemy, że stosowanie się do wszystkich nakazów i zakazów jest zbyt skomplikowane dla Nas i każdy chętnie sięga po różnego rodzaju cudowne sposoby na odchudzanie i przytycie…ale w większości przypadków wynikików nie jesteśmy w stanie utrzyamć na dłuzej

Dlatego warto zastanowić się czy nie lepiej zadbać o Swój organizm zapewniając mu wszystkie niezbędne witaminy, minerały i wartości odżywcze? Jeżeli będzie to nie skomplikowane, smaczne i wygodne dla każdego, nie będzie niosło licznych zakazów i wyrzeczeń to będziemy mieli możliwość wprowadzenia inteligentnego sposobu odżywiania zwanego też odżywianiem komórkowym

Be Sociable, Share!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Skuteczne Odchudzanie, Zdrowe Odżywianie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Dlaczego trudno utrzymać idealną wagę

  1. Pingback: Dieta po świętach | Centrum Promocji Wellness

  2. Pingback: Jak poradzić sobie z „Popularną Dietą” :) | Centrum Promocji Wellness

  3. Pingback: Jak schudnać do wakacji? | Centrum Promocji Wellness

  4. Pingback: Centrum Promocji Wellness

Dodaj komentarz