NAJPOPULARNIEJSZA DIETA :)

Każdy kto chce się odchudzać musi przejść taką samą drogę. Drogi na skróty w odchudzaniu nie ma 

Obserwuje dziesiątki klientów, którzy tak naprawdę nie potrafią jasno powiedzieć dlaczego chcę się odchudzać a odpowiedź na to pytanie ma zasadniczy wpływ na Twoją Motywację.

Większość osób mówi chcę schudnąć np. 10 kg i oczekuje cudu że za miesiąc się im to uda, zapominają że te 10 Kg nadwagi to wynik złego odżywiania i trybu życia ostatnich kilkunastu miesięcy lub kilku lat!

Kolejną ważną sprawą jest Plan odchudzania który powinien uwzględniać kilka zmiennych jak rozmiar ubrania , obwód pasa, bioder jak również powinniśmy Odchudzanie podzielić na etapy np. miesięczne podczas których chcemy schudnąć 3-4 kg bo wtedy wyniki które osiągamy motywują Nas do odchudzania w kolejnym miesiącu. Bardzo dużo osób osiągając ubytek w miesiącu 2-3 kg stwierdza nie to nie dla mnie, nie działa poszukam czegoś innego bo chcą za wszelką cena zrzucić 10 kg! Zapominają ze schudli kilka centymetrów w pasie i biodrach. Tak naprawdę to widząc się w lustrze widzimy nasz rozmiar, objętość a NIE Kilogramy !

Dużo osób stosuje najpopularniejszą dietę

„DIETĘ OD JUTRA”

Koncentrujemy się na powodach a nie sposobach. Szukamy różnych wymówek ale wbrew temu co może się wydawać, odchudzanie jest łatwiejsze niż myślisz.
1. Kiedy przejdziesz na dietę nie będziesz mógł zjeść nic smacznego i nie dasz sobie rady?
Nic bardziej mylnego! Prawidłowo zbilansowana dieta powinna być nie tylko zdrowa i niskokaloryczna, ale także smaczna, dająca przyjemność i wprowadzająca do jadłospisu wiele urozmaiceń.
2. Aby schudnąć trzeba stosować restrykcyjną dietę przez co ciągle odczuwa się głód…
To absolutnie nie jest prawda! Dieta, podczas

stosowania, której człowiek wciąż chodzi głodny nigdy nie będzie dietą skuteczną na dłuższą metę. Żeby proces odchudzania przyniósł oczekiwane rezultaty dieta powinna być dobrana indywidualnie, dostarczać wszystkich składników odżywczych i zapewniać dobre samopoczucie. Ponadto jedzenie powinno zawsze sprawiać nam przyjemność.
3. Aby schudnąć trzeba wiele godzin spędzać na siłowni lub aerobiku, a ja nie mam na to czasu…
To kolejny mit. Oczywiście zwiększenie aktywności fizycznej jest korzystne zarówno dla przyśpieszenia procesu redukcji masy ciała jak i dla zdrowia. Jeżeli jednak nie masz czasu na regularne ćwiczenia fizyczne postaraj się wykorzystać codzienne czynności do zwiększenia swojego ruchu. Bez ćwiczeń fizycznych utrata zbędnych kilogramów także jest możliwa, potrzeba tylko dobrego planu odchudzania!

4. Nawet jeśli schudnę będąc na diecie, zaraz znowu przytyję! Nie stanie się tak jeżeli dieta będzie odpowiednio dobrana i ukształtuje nowe postawy. Aby odchudzanie było procesem skutecznym, musi nastąpić zmiana nawyków żywieniowych. Tu pojawia się zadanie dla dietetyka aby pokazać jak odżywiać się zarówno podczas diety jak i po jej zakończeniu, aby kilogramy już nigdy nie powróciły.
5. Na odchudzanie po prostu nie mam czasu!
Pamiętaj, że dieta odchudzająca wcale nie musi być męcząca ani czasochłonna!. Można przygotować smaczne i niskokaloryczne posiłki szybciej niż ci się wydaje!     

6.Próbowałam już  wszystkiego! Pamiętaj, że dieta musi być dobrana dla Ciebie, „diety cud” lub diety modne nie koniecznie mogą być odpowiednie dla Ciebie. Ważne jest to żeby samemu się nie odchudzać warto skorzystać z różnych form pomocy i warto posiąść podstawową wiedzę na temat swojego organizmu jego potrzeb. Pamiętaj dieta, suplementy diety to cześć sukcesu liczy się tutaj twoja współpraca z osobą prowadzącą, która chętnie Ci pomoże


7. Na odchudzanie nie mam pieniędzy!
Pomyśl inaczej. To na co nie masz pieniędzy to nadwaga i otyłość! Leczenie zaburzeń nadwagi i otyłości kosztuje tysiące złotych a Odchudzanie przy dobrze dobranej diecie kilkanaście razy mniej. Zastanów się co bardziej Ci się opłaca. Codziennie kupujesz jedzenie, która jest przyczyną Twojej nadwagi więc koszty diety to po części Twoje obecne wydatki na jedzenie

Be Sociable, Share!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Skuteczne Odchudzanie, Zdrowe Odżywianie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 Responses to NAJPOPULARNIEJSZA DIETA :)

 1. Katarzyna J. pisze:

  Artykuł ciekawy i „wspierający” pomimo, iż porusza wszystko to, o czym każda odchudzająca się osoba wie ale nie radzi sobie z zastosowaniem tej wiedzy w praktyce.

 2. Krystyna pisze:

  Warto poznać na czym polega nasz problem,i go rozwiazać. POLECAM

 3. rafał pisze:

  Jednym słowem jutro zaczyna się dzisiaj! Kupuję prawie wszystko co jest napisane. Wydrukowałem i powieiłem na ścianie !

 4. Agata Wojan pisze:

  Tak wszystkie moje diety rozmywają się w ciągłych ich odkładaniu i przerywaniu. Teraz ustawiłam sobie przypomienie w telefonie , komputerze i już jej nie odłożę zaczynam od poniedziałku. Dzisiaj zamówiełam 2 programy Diety to dodatkowa motywacja, ale prosze o pomoc Pani Małgosiu ….

 5. Jolka pisze:

  Dobre podniosło mnie to na duchu zaczynałam w tym roku już 3 razy diety nie przetrwały próby czasu mx tydzień. Dobrze ze uczestniczyłam w kursie bo wiem ze zabierałam sie do tego od d…y strony, liczę na pomoc ale widzę światło w tunelu

 6. Pingback: Ekonomia odchudzania przy nadwadze | Centrum Promocji Wellness

Dodaj komentarz