CZY WIESZ JAK ZAPANOWAĆ NA GŁODEM?

Ale Ja jestem cały czas głodna i nie mogę wytrwać na żadnej diecie więc jak mam schudnąć?
To pytanie, które dosyć często pada z ust moich klientów! Warto zastanowić się czym jest uczucie głodu co je powoduje i jak można je kontrolować.

Musisz wiedzieć, że głód możemy podzielić na pozorny i rzeczywisty i musisz nauczyć się go rozróżniać żeby móc kontrolować swoja wagę lub schudnąć

Twój organizm do funkcjonowania potrzebuje energii o ta pochodzi z jedzenia i tu zaczyna się problem. Bardziej koncentrujemy się na jedzeniu niż odżywianiu organizmu a należy połączyć te dwie wartości. Przez właściwe jedzenie musimy odżywić swój organizm.
Organizm dobrze odżywiony to rozwiązany problem rzeczywistego głodu i pozostaje nam tylko zapanować nad głodem pozornym czyli różnymi nie kontrolowanymi nawykami.
Znasz na pewno takie powiedzenie „apetyt rośnie w miarę jedzenia” co można wytłumaczyć np. w ten sposób – otwierasz paczkę paluszków, wafelków, orzeszków itp.. i sięgasz odruchowo po kolejny paluszek czy wafelek koncentrując się na innych czynnościach np. wykonywanej pracy lub przyjemnościach, ale o tym za chwilę.

Wyjaśnię Ci jak kontrolować głód rzeczywisty. Za uczucie głodu odpowiada spadek poziomu cukru we krwi, co można kontrolować dostarczając odpowiednio zbilansowane jedzenie.
Więc jeżeli w jedzeniu dominują węglowodany proste jak np. owoce, ciasta, płatki kukurydziane , białe pieczywo, dżem, tosty.. itp. to uczucie głodu występuje falowo i jest to faza która powtarza się w ciągu dnia kilkakrotnie. To jedna z Przyczyn nadwagi, bo nadwyżki poziomu cukru, który szybko rośnie w związku z dużą ilością węglowodanów prostych są z organizmu usuwane podczas procesu przemiany materii i zamieniane są na tkankę tłuszczową.
Więc żeby kontrolować głód rzeczywisty należy spożywać produkty z dużą zawartością białka, które kontroluje spadki poziomu cukru we krwi a co za tym idzie uczucie głodu.
Jeżeli źle zaczniesz Swój dzień np. nie zjesz śniadania lub będzie to śniadanie węglowodanowe to faza uczucia głodu będzie ci towarzyszyć kilkakrotnie podczas całego dnia.

Oczywiście, dobrze zbilansowany posiłek musi zawierać wszystkie niezbędne wartości odżywcze jak: witaminy, minerały, węglowodany, tłuszcze i oczywiście białko i błonnik
Pamiętaj, że za tym stoją kalorie więc jeżeli jemy źle zbilansowane posiłki to dostarczamy coraz więcej kalorii i zaczynamy tyć lub nie możemy schudnąć. Jeżeli w naszych posiłkach brakuje odpowiednich witamin to organizm wysyła nam sygnał a my odbieramy go jak informacje „muszę coś zjeść” i niestety nie są to w większości potrzebne witaminy ale zbędne kalorie.
Błędne koło? Nie, tylko musisz zacząć koncentrować się na odżywianiu a nie jedzeniu.
Tymczasem większość diet odchudzających skupia się wyłącznie na potrzebie liczenia kalorii. Z tego powodu są tak mało skuteczne, a jeśli przynoszą jakieś rezultaty to są one krótkotrwałe. Przecież im mniej kalorii zjadasz, tym samym mniej wartościowych składników dostarczasz organizmowi. Błędne koło się zazębia, a Ty wciąż nie możesz schudnąć. CIEKAWE PRAWDA…?

Drugim naszym problemem jest głód pozorny. To on często przyczynia się do nadwagi i otyłości bo trudno nam go kontrolować

Głód pozorny może mieć różne źródła:

  • zapach lub wygląd jakiejś potrawy
  • ktoś obok Ciebie je i też masz chęć coś zjeść (zdarza się to w pracy, podczas świąt,
  • imprez, gdzie potrawy stoją na widoku)
  • oglądana w telewizji reklama produktu spożywczego
  • nudzisz się i chcesz zająć czymś ręce a zakładam – nie palisz papierosów!
  • stresujesz się (jedni reagują na stres objadaniem się, inne wręcz nie mogą nic przełknąć)

Pamiętaj Twój organizm w tej chwili tego nie potrzebuje jest to tylko wynik skojarzeń i emocji wynikających z Twojego otoczenia. Żeby nad tym zapanować musisz wpierw to zauważać i zdawać sobie z tego sprawę a reszta zależy już od świadomego działania.

Więc jak chcesz rozwiązać problem głodu pozornego zapanuj nad emocjami i zacznij kojarzyć, że te odruchy prowadzą do nadwagi i otyłości a przecież z tym chcesz się uporać lub do tego nie dopuścić!

Jeżeli już znudziły Ci się „cud diety” a problem dalej pozostał ZAPRASZAM do naszego Internetowego Centrum gdzie wygodnie i skutecznie zajmiemy się Twoim problemem układając indywidualny program diety łącząc suplementacje z dietą talerzową, która zapewni zdrowe odchudzanie poprzez racjonalne odżywianie.

wskaz

WYPEŁNIJ FORMULARZ KONSULTACYJNY

Oddzwonimy w ciągu 48h

Incoming search terms:

  • jak zapanować nad głodem
Be Sociable, Share!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Skuteczne Odchudzanie, Wellness, Zdrowe Odżywianie i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz