EKONOMIA ODCHUDZANIA PRZY NADWADZE

 Muszę to napisać, bo choć zajmuje się od 7 lat aspektem zdrowego stylu życia i jak to się potocznie mówi – odchudzaniem, to nadal dziwią mnie osoby, które szukają pomocy ale na koniec rozmowy  słyszę  „…nie stać mnie na to…”

1nadwaga To znaczy, że nadal trudno zrozumieć, że owszem –  Nie stać nas! Ale na nadwagę!

Na pewno zauważasz gołym okiem, że na ulicach co 3 osoba ma „nadbagaż kilogramów”  Jak mówią statystyki, każdy z nadwagą w swoim życiu ma styczność z odchudzaniem. Tak na marginesie, żeby uzmysłowić skale problemu powiem, ze w Polsce 50% kobiet i aż 62% mężczyzn ma nadwagę a nie wiem czy wiesz, że osoby z nadwagą żyją aż o 10 lat krócej!

Jak zadasz sobie pytanie, co dla ciebie jest najważniejsze  wymienisz: rodzinę, zdrowie, pracę itp. Na pewno dla każdego z nas Zdrowie nawet podświadomie jest bardzo ważne i chcemy się nim Cieszyć jak najdłużej.

Może to pomoże zrozumieć, że nie stać cię na nadwagę?

JAK WYGLADA EKONOMIA DIETY PRZY NADWADZE

Oczywiście drugi powód to aspekt ekonomiczny – nadwaga kosztuje i to kilka razy więcej niż  odchudzanie.  Nadwaga w dużej mierze jest wynikiem złych nawyków żywieniowych i spożywania za dużej ilości kalorii w stosunku do naszego metabolizmu. Często tłumaczymy „u mnie to genetyczne” a genetyka odpowiada za kilka procent! Za resztę odpowiadają wyniesione z domu złe nawyki żywieniowe (to jest powód, że w rodzinie jest nadwaga), brak aktywności i nasza wygoda a nie jak często słyszę „jestem zabiegana, nie mam czasu” itd.. Często szukamy powodów a nie sposobów.

A wiesz ile Ciebie kosztuje (jako podatnika) leczenie osób otyłych aż 42% więcej niż osób z prawidłowa wagą.

21911 Niewiele osób potrafi odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje dzienne wyżywienie, które zawsze zadaje moim pacjentom. Można to oczywiście policzyć w przybliżeniu dzieląc miesięczne koszty wydatków na jedzenie na liczbę dni w miesiącu i liczbę domowników.

Ja natomiast zalecam „terapie wstrząsową” dla osób, które twierdzą, że nie stać ich na ODCHUDZANIE i proszę żeby zapisywać przez tydzień swoje spożywcze zakupy, większość tego nie robi… nie wiem dlaczego? Ale osoby, które to robią zawsze mówią „…Miała Pani rację”

6777ZK7u50eoBBM2Bz6E9Bxw9lP2wEJakiś czas temu był świetny program emitowany przez BBC o odchudzaniu w UK gdzie osoby otyłe były poddawane „terapii wizualnej”, która polegała na tym, ze pokazywano im to co zjadły na przestrzeni tygodnia. Były to suto zastawione stoły, aż trudno było im uwierzyć ze mogły to zmieścić. A po przeliczeniu były to dziesiątki tysięcy kalorii. Może w Twoim wypadku też warto cos takiego zrobić i dodatkowo policzyć koszty tego jedzenia?

Inna sprawą są osoby, które maja nadwagę ale jak twierdzą nic nie jedzą, „tylko kawa i papieros z rana  i coś na ząb wieczorem”.

Jeżeli wykluczymy osoby, które mają problem z nadwaga w wyniku choroby lub stosowania sterydów bądź w wyniku różnych kuracji hormonalnych to również brak wartościowych posiłków może być wynikiem nadwagi w wyniku zaburzeń w pracy metabolizmu. Pamiętaj o tym, że Twój organizm potrzebuje około 100 niezbędnych wartości odżywczych każdego dnia ich brak to duży krok w stronę nadwagi, bo organizm zamiast spalać będzie magazynował energię robiąc zapasy na jeszcze gorsze czasy.

Więcej na ten temat znajdziesz w artykule „Jak dostarczyć witaminu i minerały..„. POLECAM!

Oczywiście diet i suplementów różnego rodzaju jest całe mnóstwo, ale warto wiedzieć, że dieta którą można uznać za zdrową i skuteczną, powinna być min. 10 lat obecna na rynku i mieć przynajmniej kilka milionów zadowolonych klientów.

Nie będziemy tu analizować kosztów poszczególnych popularnych diet a skupimy się na najwygodniejszej, która jest obecna ponad 30 lat na całym świecie a w Polsce od 18 lat.

Według opinii blisko 80 milionów osób na całym świecie najprostszym i skutecznym a zarazem szalenie wygodnym rozwiązaniem jest dieta Herbalife a na bazie moich obserwacji i wyliczeń dodam, że jest to dieta bardzo ekonomiczna, na która stać każdą osobę, która rozumie, że nie stać ją na nadwagę.

Zasada jest prosta TYJESZ płacisz, chcesz SCHUDNĄĆ też płacisz!

Po prostu coś trzeba jeść a w żadnym sklepie nie dadzą nam jedzenia za darmo, musisz mieć tego świadomość. Jeżeli to rozumiesz, dalej to już czysta ekonomia czyli koszty vs zyski.

Twój zysk – Nadwaga przestanie Cie kosztować, warto to policzyć o czym pisałam powyżej to nie będzie 100, 200 czy 300zł w miesiącu a znacznie więcej, czasem same przekąski i napoje to 100-150zł miesięcznie z czego bez zapisywania nie zdajemy sobie sprawy.

Twój koszt to pełnowartościowy, niskokaloryczny, prosty w przygotowaniu i smaczny posiłek – ile on może kosztować? Wybierając Koktajl Odżywczy Herbalife, który jest Zdrowym posiłkiem w jednej szklance to wyniesie około 6zł za Twoje śniadanie, kolacje lub obiad.

A pro po, wiesz ile dzisiaj na świecie spożyto koktajli Herbalife? 30 milionów i tak jest każdego dnia, wiec chyba warto wypić kolejne 2 więcej.

Wybierając dietę konwencjonalną, która w naturalnych produktach ma dostarczyć wszystkie niezbędne wartości odżywcze takie jak w koktajlu Herbalife koszt posiłku wyniesie około 20zł

Ale to nie wszystko, bo odchudzanie jest wynikiem kontrolowania wartości odżywczych i ujemnego bilansu energetycznego.

Koktajl Herbalife ma tylko 220 kcal a dieta konwencjonalna przygotowana pod postacią produktów naturalnych chcąc dostarczyć wszystkie 24 witaminy i minerały jakie są w koktajlu Herbalife w jednej porcji wyniesie około 1700 kcal to jak bardzo spory 2 daniowy obiad z deserem na pewno nie polecany osobom, które chcą się odchudzać.

porownanie_herbalife1

Policzmy więc koszty dzienne ODCHUDZANIA z Herbalife – 2x koktajl na śniadanie i kolację 12 zł , 2 przekąski tradycyjne x 3zł = 6zł, obiad tradycyjny jedzony w domu (porcja mięsa lub ryby 150g, warzywa 300g , ziemniaki lub ryż lub kasza 150g) = około 8zł Dziennie wydamy około 26zł na pełnowartościowe posiłki, które pozwolą nam skutecznie i co ważne zdrowo się odchudzać.

Dieta konwencjonalna, jeżeli chcemy uwzględnić powyższe wartości odżywcze, wyniesie nas 2 x 20 zł , 2 x3 zł, 1 x 8 zł = 54zł  czyli 2 razy tyle a dodatkowo zjemy ponad  4000 kcal co nie pozwoli nam schudnąć.

Tak wiec Dieta Herbalife jest ekonomiczna, wygodna, prosta, zdrowa i skuteczna a to wszystko za jedyne 26zł

Jeżeli wydaje Ci się drogo, policz ile kosztuje Cię obecnie nadwaga i podejmij rozsądna decyzje. Pamiętaj, że na popularnej diecie „diecie od jutra” nigdy nie schudniesz, musisz oprócz chęci zacząć działać, nie żyć iluzją, że coś robisz. Chętnie pomogę dobrać właściwe dla Ciebie i zapewniam ekonomiczne rozwiązanie, które zapewni przyjemne odchudzanie

Poświeć 30 sekund na wypełnienie poniższego formularza i zrób pierwszy krok do „zrzucenia nadbagażu”.

recepta na odchudzanie

  FORMULARZ KONSULTACYJNY

  1. Twoje imię i nazwisko (wymagane)

  2. Twój e-mail (wymagane)

  3. Numer telefonu

  3a. Jeżeli mieszkasz za granica podaj swój Skype

  4. Pora kiedy możemy się telefonicznie skontaktować

  5. Jestem zainteresowana/ny

  OdchudzaniemPrzytyciemZdrowym odżywianiemPoprawieniem kondycji

  6. Mój wiek

  7. Moja waga

  8. Mój wzrost

  9. Obwód Pasa

  10. Stosowane do tej pory diety i ich rezultaty

  11. Ilość spożywanych posiłków dziennie wraz z przekąskami

  12. Ilość szklanek wypijanej wody dziennie

  13. Ile kilogramów chcę schudnąć lub przytyć?

  14. Ile średnio w miesiacu mogę przeznaczyć na dietę

  15. Moja aktywność fizyczna

  Akceptuje politykę prywatności

  * wszelkie prawa zastrzeżone & Centrum Promocji Wellness – Prawa autorskie

  Be Sociable, Share!
  Ten wpis został opublikowany w kategorii diety, Skuteczne Odchudzanie, suplementy diety, Wellness, Zdrowe Odżywianie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

  Dodaj komentarz