DLACZEGO NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ ?

Postanowiłam podzielić się moimi spostrzeżeniami z pracy z osobami, które trafiają do naszego Internetowego Centrum Promocji Wellness, szukając sposobu, na skuteczne odchudzanie.

Jak Schudnąć

Pracujemy z różnymi osobami z niektórymi pracujemy kilkanaście miesięcy z innymi kilka a jeszcze z innymi przez kilka tygodni.

Często pytacie jaka dieta jest najskuteczniejsza dla mnie. Trzeba wiedzieć, że nie ma cud diety i do każdej osoby trzeba podejść indywidualnie. Ale jest jedna zasad najskuteczniejszej diety świata. Jest to dieta, którą stosuje się systematycznie! 

Tu powstaje pierwszy problem dla większości osób, które w pierwszym okresie ściśle stosują się do zaleceń i współpracują ze swoim konsultantem a po pierwszych efektach zaczynają się odstępstwa, wpierw świadome i rzadkie, później nie świadome i coraz częstsze. W konsekwencji efekty są coraz wolniejsze i osoby tracą motywację do osiągnięcia swojego celu.

Przez 7 lat pomogliśmy tysiącom osób ale zdarza się, że niektóre osoby trafiają do nas kilkakrotnie i za każdym razem scenariusz się powtarza. Te osoby tylko próbują schudnąć, kierując się chwilowymi emocjami i impulsem ale brak im konsekwencji i wytrwałości.

To co jest podstawą skutecznej diety to oczywiście Nasza właściwa Motywacja! Pamiętajmy, że nie odchudzamy się dla kogoś i czegoś tylko dla siebie!

Często trafiają do nas osoby, które mają już poważne problemy zdrowotne wynikające z nadwagi. Jest to grupa pacjentów, która jest bardzo świadoma i konsekwentna.

Pamiętajmy, że nadwaga szybko może zmienić się w otyłość, która tak naprawdę za chwilę spowoduje problemy z układem krążenia, stawami, poziomem cukru itp.

Pracując z naszymi pacjentami, koncentrujemy się na ich świadomości i edukacji żywieniowej. Staramy się, żeby wszystkie osoby zrozumiały na czym polega proces odchudzania i czym jest właściwie zbilansowana dieta i jak powinny się odżywiać żeby nie dopuścić do powstania kolejnych komórek tłuszczowych.

Większość osób nam przytakuje, słucha naszych wskazówek, prosi o różne przepisy na zdrowe przekąski, obiady czy kolacje i mogło by się wydawać, że nie powinny mieć żadnych problemów z odchudzaniem, ale niestety podświadomie liczą na cud i magiczne działanie stosowanych suplementów. Cudu nie było i nie będzie, jeżeli zapomnimy o podstawach w stosowaniu się do naszych zaleceń zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia.

Zapraszam do przeczytania artykułu  8 GRZECHÓW GŁÓWNYCH PODCZAS ODCHUDZANIA

W naszej praktyce stosujemy 2 indywidualne rozwiązania dla naszych klientów. Dietę opartą na naturalnych zbilansowanych posiłkach na podstawie przygotowanych jadłospisów o określonej kaloryczności i druga propozycja, to połączenie diety talerzowej z suplementacją Herbalife. To drugie rozwiązanie wybiera 80% klientów jako bardziej wygodne.

 Ale połowa osób podświadomie liczy, że wystarczy tylko jedzenie zbilansowanych posiłków opartych na Formule 1 i Formule 3 oraz spożywanie określonych suplementów witamin, błonnika, wapniai picie napojów przyśpieszających metabolizm i to zagwarantuje cudowny skutek, nawet jeżeli nie będą się stosowały do naszych indywidualnych zaleceń.

Duża grupa osób po pierwszych efektach robi sobie weekendowe przerwy podczas odchudzania co zaburza cały proces skutecznego odchudzania. Większość nie spożywa zalecanej ilości wody a jeżeli chcemy schudnąć powinniśmy jej pić min 2l zalecamy nawet 3l wody dziennie. Taką ilość wody może wypić każdy, nawet nie przyzwyczajony do jej picia, ale trzeba to dobrze zaplanować. Po pierwsze trzeba mieć zapas wody w domu, nie jedna czy dwie butelki 1,5 l ale min 2 bańki po 5 l, po drugie musimy znaleźć odpowiednie naczynie do picia, nie literatkę czy mała szklankę ale np. fajną dużą szklankę często jest wybierana duża szklanka do piwa, choć nie jest to może dobre rozwiązanie.

Kolejną rzeczą jaką robimy przed każdym posiłkiem, to pijemy wodę i to samo robimy po posiłku np. 4 posiłki czyli 8 szklanek x 350 ml = 2.8l

Zwracam też uwagę na nasze życzliwe „koleżanki”, nie słuchamy ich rad, stosujemy się tylko do zaleceń konsultanta i ściśle z nim współpracujemy.

Nie stajemy na wagę każdego dnia tylko dokonujemy pomiarów w dniu ustalonym z konsultantem i kontrolujemy nasze postępy nie tylko na wadze ale również koniecznie w centymetrach!

Waga każdego dnia może się wahać nawet do 1,5kg co będzie dla nas demotywujące

Podczas odchudzania ważna jest dla nas redukcja w centymetrów, bo to one określają nasze gabaryty i nasz wygląd zewnętrzny a waga nie zawsze jest adekwatna do naszego wyglądu.

Nigdy nie ukrywamy w naszym otoczeniu, że się odchudzamy (a są przypadki, że niektóre panie ukrywają to przed mężem, czy koleżankami w pracy) tylko informujemy zdecydowanie, ze właśnie zaczynamy odchudzanie. To pomaga nam w systematycznym stosowaniu diety i unikamy propozycji „nie zjesz z nami ciasta do kawy”.

Wyraźnie określmy swój cel, który musi być mierzalny np. ile kilogramów chcemy schudnąć i  jaki rozmiar chcemy nosić i określić to w czasie! Nie oczekujmy, że jeżeli przybieraliśmy na wadze przez rok lub kilka lat rozwiążemy ten problem w miesiąc.

Bądźmy realistami! Bezpieczny dla naszego organizmy jest ubytek wagi 3kg. Wiec w zależności od naszej aktywności możemy liczyć na 3-5kg na miesiąc więc przy nadwadze 15kg to ok. 4 msc systematycznej pracy a następnie musimy liczyć się z okresem stabilizacji kolejne 4 msc. Jeżeli podejdziemy to tego realistycznie to włożony wysiłek się opłaci bo pozbędziemy się nadwagi raz na zawsze a dzięki edukacji żywieniowej będziemy mogli zmienić nasz styl odżywiania na zdrowszy dla nas i naszej rodziny.

Podczas odchudzania prędzej czy później wystąpi efekt plateu, który może trwać tydzień ale może trwać nawet cały miesiąc, to kolejny powód żeby przestać stosować dietę bo przecież ona na mnie nie działa! Zasada jest prosta, jak mamy problem to szukajmy jego rozwiązania a nie szukajmy powodów dlaczego zaprzestać stosowania diety.

Lista wymówek jest bardzo długa ale przez te 7 lat pracy z klientami rzadko jestem zaskakiwana czymś oryginalnym

Przytoczę kilka ciekawych, które pamiętam!

„Musze przestać się odchudzać ponieważ”:

  • Syn nie zdał matury
  • Zmienił się rozkład autobusów i nie ma czasu rano na śniadanie ( przygotowanie posiłku na bazie formuły 1 zajmuje 1 minutę)
  • Zaczął się sezon grillowy
  • Muszę kupić sobie nowy komputer
  • Teraz pracuję do późna lub na zmiany ( nie znam wygodniejszej diety jak Koktajle Herbalife, które można zrobić w każdych warunkach)
  • Jestem już zmęczona stosowaniem diety (przecież każdy z nas ma z nią do czynienia na co dzień, kwestia naszego wyboru co będziemy jeść)
  • Już mieszczę się w ubrania (a z 12 kg zredukowano dopiero 4)
  • Koleżanki powiedziały, że wystarczy tego odchudzania
  • Nie mam jak jeść aż 4 posiłków ( przecież i tak musimy coś jeść) 

„Dziewiećdziesiąt dziewięć procent porażek to porazki ludzi, którzy maja zwyczaj szukać wymówek”

Jeżeli udało Ci się przeczytać wszystko a ten problem też Ciebie dotyczy to może kolejne Twoje odchudzanie będzie pozbawione tych błędów. Jeżeli chcesz skorzystać z mojej pomocy wypełnij formularz Konsultacyjny! Oddzwonię do Ciebie w ciągu 24h i postaram się skutecznie pomóc   

Be Sociable, Share!
Ten wpis został opublikowany w kategorii diety, Skuteczne Odchudzanie, Wellness i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz